18.10.22

קראתי את שבועת אמונים של דומניקו סטרנונה

שם כותר: שבועת אמונים
מחבר: דומניקו סטרנונה
תרגום:  שירלי פינץ לב
סוגה: ספרות יפה
עמודים: 236 עמודים
מו''ל/ים: כתר
שנת הוצאה: 2021
סדרה: הסדרה הקטנה

ראשית תעלומה- כדרכי כאן, בכל פוסט על ספר, אני מקשרת לדף הספר באתר ההוצאה לאור. כאן לא מצאתי את הספר בהוצאה (מצאתי רק את הספר תעלול מאת דומניקו סטרנונה).
למתעניינים בכל זאת כאן ניתן למצוא את תקציר הספר   

שנית אודה ואתוודה שלא קראתי את הספר עד תומו, אחרי 83% התייאשתי. באמת שהשתדלתי. במיוחד לאור כל השבחים, אך סבלנותי פקעה. מצאתי את הספר ללהגני וקשקשני. שלל אמירות, מצבים ותובנות לעוסות מהסוג הקלישאתי- תוהו של רצפים מחקי חיים מרובדים אמירות לא לא-נכונות. 

אומרים שדוֹמֶניקוֹ סְטְרָנוֹנֶה הוא כנראה מי שעומד מאחורי הפסבדונים "אלנה פרנטה", סופרת רבי המכר הנעלמה. אומרים שלצורך הזיהוי בלשים ספרותיים אף השתמשו בתוכנת מחשב כדי לאשש את הדימיון, הסגנון, התכנים, המיקום וכדומה. ואני, שאני לא תוכנת מחשב אלא קוראת בשר ודם שמצאתי את הכתיבה כאן לקשקשנית, את התכנים לתפלים ואת התובנות הפסיכולוגיסטיות הבנליות שעומדות לכאורה בבסיס הדברים, זהים לרבי המכר של הידועה כאלנה פרנטה, שגם את אותם מספריה שניסיתי לקרוא נטשתי אי שם במהלך הקריאה מאותם טעמים ומאותה תחושה (בויקפדיה כתוב שבשנת 2016 היא נבחרה כאחת ממאה האנשים המשפיעים ביותר בעולם על-פי המגזין "טיים"- מה זה אומר עלי?).    

 


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

קראתי את רעש של דניאל כהנמן, אוליביה סיבוני וקאס סאנסטיין

  שם: רעש מספר עמודים: 384 שם המתרגם: עפר קובר תאריך הוצאה: 2022 ז'אנרים עיון • ניהול ועסקים • משא ומתן וקבלת החלטות שם באנגלית Noise שם...